Hakkımızda

Aly Lavaş Tortilla | Türkiye'nin En Büyük ve En Hijyenik Lider Markası!

1996 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aksu Çorum ilinde bugünkü FritoLay firması ile gıda sektörüne girmiştir. 2010 yılına kadar Türkiye’nin lider kuruluşlarından Dr Oetker , Eczacıbaşı firmalarının İç Anadolu Bölgesi’nde distribitörlüğünü yaparken , yeni yüzyılla beraber Aly markasıyla, Çorum Organize Sanayiinde dünyadaki son teknolijileri ve ekipmanlarını kullanarak gıda üretimine girmiştir.


Aly lezzet yolculuğu:

Aksular AŞ. Unlu mamüller Fabrikası Aly markasıyla ürettiği ilk ürünleri lavaş tortilla ve baklavalık / böreklik yufkadır. Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak ürün portföyünü genişleten fabrika, çok kısa zamanda ürün portföyöne tatlı, yufka ve mantı çeşitlerini en üst kalite ile dahil etmiştir. Aly markası imajını kalite,insan sağlığı, hijyen, sanitasyon, yüksek teknoloji ilkeleri üzerine konumlandırmıştır. En iyi lezzet kaliteden geçer düşüncesiyle geleneksel tatları mutfaklarınıza taşımayı amaç edinmiştir.


Aly lezzet sırrı:

Aly ürünlerinin üretim sahasındaki kalite; modern ve son teknoloji hijyen koşul ve sistemleri ile inşa edilmiş yüksek standartlarda fabrika binası ve beraberinde kaliteli hammadde seçimi ile başlar. Üretim aşamasında kullandığı modern, son teknoloji cihaz ve ekipmanlarla; deneyimli gıda mühendisleri ve uzman kadrosu ile yüksek standartlarda, hijyenik ve sağlıklı ürünleri el değmeden üreterek müşterilerine ulaşmasını sağlar.


Misyonumuz:

Lezzetli ve sağlıklı ürünlerle, insana ve doğaya saygılı, güvenilen ve tercih edilen bir marka olmak..

Vizyonumuz:

Türk ve Dünya toplumlarının geleneksel lezzetleri ile kaliteli ve sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunan ve geçmişten gelen lezzetleri modernize ederek gelecekle buluşturan bir dünya şirketi olmak.

Kalite Politikamız:

Aksular Unlu Mamüller Fabrikası, üretimin her aşamasında kalite kontrol uygulamaktadır. ISO 22.000, ISO 9001:2008, FDA, IFD, HELAL, TSE Belgelerini alarak kalitesini tescil ettirmiştir. Aksular Unlu Mamüller Fabrikası tüketiciye ve dolayısıyla insan sağlığına verdiği önem ilkesiyle hep daha iyinin peşinde olan ve yenilikçi bir kuruluştur.

Tarihçemiz

 

AKSULAR ŞİRKETLER GRUBU

Aly Lavaş Tortilla üretiminde Türkiye ve Ortadoğu'nun En Büyük üretim tesisine sahiptir!

Mahir Aksu tarafından 1973 yılında otomotiv sektörü (Goodyear ve Türk Traktör Distribütörlüğü) ile temelleri atılan Aksular Şirketler Grubu, 1996 yılından itibaren Çorum Toptancılar Sitesi’nde Fritolay, Benckiser, Kellogg’s, Mars Gıda, Energizer, Johnson&Johnson Bölge Distribütörlükleri ile gıda ve perakende sektörüne adım attı. Aksular Şirketler Grubu sanayi alanındaki ilk girişimini 2010 yılında Ahmet Aksu tarafından Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin en modern Tortilla ve baklavalık/böreklik yufka tesisinde son teknoloji makine ve ekipmanlar kullanılarak kurulan Aksular Unlu Mamuller Fabrikası ile gerçekleştirdi.

Aksular Şirketler Grubu günümüzde, Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen kuruluşlarından Dr.Oetker, Eczacıbaşı, Heinz, İglo, Marmarabirlik, Dimes, Mutlu Akü, Uni Wipes’ın İç Anadolu Bölge Distribütörlükleri ile hizmet verirken; diğer yandan Çorum’da bulunan Unlu Mamuller Fabrikasında Aly ve Axu markaları ile Tortilla, Baklavalık/böreklik yufka çeşitleri, tatlı çeşitleri ile her geçen gün ürün portföyünü genişleterek hem Türkiye’de hem de Dünya pazarında önemli bir yer edinmeyi hedeflemektedir. 64 ülkeye ürünlerini ihraç etmenin gururunu yaşayan Aksular Şirketler Grubu, 2015 yılının sonlarına doğru yeni fabrika binalarının hizmete girmesiyle birlikte; Türkiye’de Tortilla ve baklavalık/böreklik yufka pazarında liderliği elinde tutarken Dünya pazarındaki yerini de sağlamlaştırmayı hedeflemektedir. 2016 yılında yatırımlarını kurabiye üretimi ile devam ettiren şirketimiz, pazarda eksikliği büyük ölçüde hissedilen katkısız, doğal kurabiye üretimi için Ar-Ge çalışmalarını tamamlamış olup, 2017 yılı itibariyle kurabiye pazarına da adım atmıştır. Aksular Şirketler Grubu geniş dağıtım ağı ve bayileri aracılığıyla, ulusal ve yerel zincir mağazalar başta olmak üzere Türkiye’deki pek çok satış noktasına hizmet vermektedir. Kaliteli hammadde ve modern ambalaj kullanımı, ar-ge çalışmaları, geniş dağıtım ağı, kaliteli ve zamanında lojistik hizmeti ile sektördeki rakiplerini geride bırakarak, başarı ve kalitesini sürekli artırma çabası içerisindedir.

Aksular Şirketler Grubu sermayesini;  Aksular Gıda Tic. ve San. A.Ş., Aksular Gıda Tic. San. Ltd. Şti. ve Aksular Dağıtım Pazarlama Tic. ve San. A.Ş. oluşturuyor.  Aksular Şirketler Grubu; 3 kuruluşunda toplam  226 çalışanı ile Türkiye’nin önde gelen Unlu Mamuller üreticileri arasında yer almaktadır.

Ürün ve hizmetleri ile Türk ve Dünya toplumlarının geleneksel lezzetlerini ürün portföyüne ekleyerek kaliteli ve sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmayı ve geçmişten gelen lezzetleri modernize ederek gelecekle buluşturmayı temel hedef olarak benimseyen Aksular Şirketler Grubu bu yöndeki çalışmalarını sürekli geliştirebilmek amacıyla, bünyesindeki kuruluşların sağlıklı bir yapıya sahip olmalarını sağlayarak, rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedef alan bir yönetim ve anlayış uygulamasını benimsemiştir.

Günümüz koşullarında yaşanan hızlı değişim sürecinde kuruluşların ayakta kalabilmesi, sürekli gelişme anlayışıyla birlikte ürün, hizmet ve süreçlerini iyileştirmesi, geliştirmesi, gerektiğinde yenilerini sunmasına, değişimin önüne geçebilecek şekilde fark yaratmasına bağlıdır. Dolayısıyla yaratıcılık, yenilikçilik ve inovasyon, gözlemlenebilir, ölçümlenebilir ve geliştirilebilir bir yetkinlik olarak kuruluşların sürdürülebilir rekabet gücünü artırmada çok önemli bir araç oluyor. Bugün ve gelecekte kuruluş performans göstergelerine etki edecek, rekabet avantajı kazandıracak nitelikte farklılıklar yaratabilme gücünü sağlayan yaratıcı düşünme zemininin gelişmesi tüm sektörler için vazgeçilmez bir durumda. Bu çerçevede Aksular Şirketler Grubu genelinde; kuruluşlarda yaratıcılık, yenilikçiliği teşvik eden bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. Dil kursları, uluslararası ticaret seminerleri, yurtdışı gezileri ile çalışanlarını dünya pazarına hitap etmeye hazırlamaktadır. Ürün, süreç ya da hizmet anlamında yaratıcı ve yenilikçi farklılıklar ortaya koymak için fikrin ortaya çıkışından uygulamada somut çıktılarının gözlemlenebilmesine kadar olan her aşamada bireylerin ve/veya takımların yaratıcılıklarını  göstermelerine zemin oluşturmaktadır.

Kuruluşundan itibaren Aksular Şirketler Grubu; çalışmalarında çağdaş, kaliteli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam için gerekli türden ürün ve hizmetlerin üretilmesine yönelmiş bulunmaktadır.

Aly Lavaş Tortilla Dürüm üretiminde Türkiye, Avrupa ve ortadoğunun en büyük lavaş tortilla, dürüm, baklavalık ve böreklik yufka üretim tesisi.

İnsan Kaynakları

Aksular Şirketler Grubu'nun İnsan Kaynakları Politikası ve Uygulamaları aşağıda belirtilen ilkelerin ışığında gerçekleşir:

Aksular Şirketler Grubu, personel seçimini, operasyon süreçlerini ve istihdam ettiği insan kaynağının ülke ekonomisini doğrudan etkileyebileceğinden hareketle, ülkesine sahip çıkan, sosyal sorumluluk bilinci kuvvetli, zirveye giden yolda cesaretle çalışacak, işe uygun yetkinliğe sahip adaylar arasından yapar.
Aksular Şirketler Grubun'da başarılı ve verimli olmanın yolunun eğitimden geçtiğine inanılır.
Rekabet üstünlüğü Aksular Şirketler Grubun'da insan kaynağının asıl temelini oluşturur.
Çalışanları, Aksular Şirketler Grubu'nun kurumsal değerlerini benimser, yaşatır ve geliştirir.
Aksular Şirketler Grubu'nun sektöründe çalışmak için tercih edilen bir şirket olması hedeflenir.
Aksular Şirketler Grubu'nun ilkelerine uygun bir şekilde, çalışanların ve kurumun beklentileri dengelenir.
Aksular Şirketler Grubu çalışanları için kariyer planlaması yapılarak, verimliliklerinin en üst düzeye çıkarılmasına gayret gösterilir.
Aksular Şirketler Grubu çalışanlarının işteki başarıları ve çalışma performansları değerlendirilir ve teşvik edilir.
Aksular Şirketler Grubu'nun personel ihtiyacının karşılanmasında, öncelikle kurum içi insan kaynağından yararlanılması amaçlanır.
İnsan kaynakları yönetiminde yeni gelişmeler takip edilir ve Aksular Şirketler Grubu'nun gereksinimlerine uygun biçimde değerlendirilerek, uygulamaya konulur.
İş başvurularınızı, kariyer@aksulargida.com.tr adresine CV veya kısa özgeçmişinizi ileterek yapabilir ya da aşağıda bulunan form aracılığı ile bilgilerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

İnsan Kaynakları açık pozisyonları görmek için; tıklayın.

REFERANSLAR

Aly Lavaş Tortilla ürünlerini; Aksular Şirketler Grubunun geniş dağıtım ağı ve bayileri aracılığıyla, ulusal ve yerel zincir mağazalar başta olmak üzere Türkiyedeki pek çok satış noktasına hizmet vermektedir.


Referanslarımız hakkında daha detaylı bilgi için iletişim formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Üstün Lezzet Ödülü

ALY, "Yiyeceklerin Michelin Rehberi" olarak anılan Taste & Quality Institute (Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü - ITQI) tarafından, dünyaca ünlü gurmelerin “kör tadım testi” yöntemiyle değerlendirmeye sunulan dört ürününün tamamında "Üstün Lezzet Ödülü"'ne layık görülmüş olup, puanlamada 3 yıldız alarak kalitesini ve farkını belgelemiştir.


Aly Lavaş Tortilla Dürüm ekmeği baklavalık ve böreklik yufka ürün Referans mağazaları

1961 yılından bu yana yapılan bu yarışmanın jürisi, en ünlü 15 aşçılık derneği ve Association de la Sommellerie Internationale (ASI)’ya bağlı 125 ünlü şef ve içecek uzmanından oluşuyor. Ürünler, kendi özelliklerine göre kör tadım testine tabi tutuluyor ve testin odak noktası tat yoğunluğundan oluşuyor. Değerlendirme sonuçları ise duyusal analiz grafiği ve jüri üyelerinin ürünün gelişimindeki önemli noktalar konusunda görüş ve önerilerini içeriyor.


Yapılan değerlendirme sonuçlarında katılımcıların büyük bir kısmının ödül dahi alamadığı yarışmada ALY, Sıradışı Lezzet Ödülü olarak verilen 3 yıldız ödülünü almış ve Avrupa'nın en prestijli aşçılık ve içecek derneklerinin üyelerinden oluşan ve 17 farklı ülke şefinin "kör tadım testi" ile beğenisini kazanmıştır.

Türkiye'nin Ödüllü İlk Ve Tek Lavaşı

Türkiye’nin en büyük lavaş tortilla dürüm üreticisi ALY tarafından üretilen, lavaş çeşitlerimizden Tam Buğdaylı Lavaş, dünyaca ünlü gurmeler tarafından yapılan ve tarafsız bir geri bildirim sağlaması için “kör tadım testi” yöntemiyle gerçekleştirilen değerlendirmeler ile Üstün Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye'nin Ödüllü İlk Ve Tek Lavaşı

Türkiye'nin Ödüllü Baklavalık / Böreklik Yufkası

Geleneksel lezzetlerimizden ev hanımlarının vazgeçilmezi ALY Baklavalık/Böreklik Yufka, Dünyaca ünlü gurmeler tarafından yapılan ve tarafsız bir geri bildirim sağlaması için “kör tadım testi” yöntemiyle gerçekleştirilen değerlendirmeler ile iTQi’ın “Üstün Lezzet Ödülü” logosunu ve yıldızlarını 3 yıl boyunca ambalajlarında kullanma hakkı kazandı.

Türkiye'nin Ödüllü İlk Ve Tek Lavaşı

Türkiye'nin Ödüllü Kurabiyesi

ALY Gourmet Çıtır Tahinli Kurabiye, ITQI tarafından düzenlenen yarışmada Avrupa'nın en prestijli aşçılık ve içecek derneklerinin üyelerinden oluşan ve 17 farklı ülke şefinin "kör tadım testi" yöntemiyle gerçekleştirdikleri değerlendirmeler ile Üstün Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye'nin Ödüllü İlk Ve Tek Lavaşı